This is an example of a HTML caption with a link.

Czy to alzheimer?

Często zbyt pochopnie myślimy, że kłopoty z pamięcią zauważane u siebie lub bliskiej nam osoby to objawy choroby Alzheimera. Warto porozmawiać o tym z lekarzem rodzinnym. Należy upewnić się, czy te objawy nie wiążą się z np. zaburzeniem pracy tarczycy, niskim poziomem witaminy B12 we krwi, bądź depresją. Nie każde kłopoty z pamięcią oznaczają demencję, w tym chorobę Alzheimera.

Jeśli wykluczone zostaną ww. schorzenia, to lekarz rodzinny skieruje do specjalisty neurologa, celem dalszej diagnostyki, na którą składają się: ocena funkcji poznawczych, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny głowy.

Dopiero wówczas lekarz neurolog może podejrzewać wystąpienie choroby Alzheimera. 100% pewność daje dopiero zbadanie mózgu osoby zmarłej.

Właściwe, jak najszybciej rozpoczęte i ukierunkowane leczenie może dać widoczne efekty w poprawie  samopoczucia i funkcjonowania.  Należy jednak pamiętać, że choroba Alzheimera jest nieuleczalna i możemy jedynie łagodzić jej objawy.

Podpowiemy Ci, jak działać, gdzie konkretnie szukać pomocy, co możesz zrobić dla chorego i dla siebie. Nie zwlekaj, w chorobie Alzheimera liczy się każdy dzień!

We wszystkich ww. sprawach uzyskasz u nas pomoc. Podpowiemy Ci, jak działać, gdzie konkretnie szukać pomocy, co możesz zrobić dla chorego i dla siebie. Nie zwlekaj, w chorobie Alzheimera liczy się każdy dzień!Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress