Od zeszłego roku Centrum Inicjatyw Senioralnych realizuje projekt SeniorWFormie. Co miesiąc zachęca seniorów do podejmowania konkretnej aktywności fizycznej. Maj kusi słońcem i zaprasza na przechadzki. W związku z tym CIS objął patronem I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, którego organizatorami są Biuro Podróży Funclub i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie osoby powyżej 50 roku życia mieszkające w województwie wielkopolskim oraz wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu z innych części Polski. W marszu, jako osoby towarzyszące, mogą wziąć udział także rodziny uczestników (wnuki, dzieci).

 

Wśród osób, które wezmą udział w wydarzeniu będzie rozlosowanych wiele atrakcyjnych nagród. Do wygrania są: wyjazdy do Hiszpanii z zajęciami Nordic Walking z Biurem Podróży Funclub, bilety do Kina Rialto, bony upominkowe do Café Misja oraz wiele innych.

 

Przewidzianych jest wiele wydarzeń towarzyszących, m.in.:

 

  • Pokazy TAI CHI znanych Poznańskich szkół Tai Chi, m.in. pokaz z szablą
  • Kursy Nordic Walking – instruktorzy Nordic Walking z Polskiego Stwoarzyszenia Nordic Walking wezmą czynny udział w marszu, w trakcie udzielając uczestnikom instrukcji oraz rad
  • Bezpłatne badania kręgosłupa
  • Bezpłatne konsultacje i badania lekarskie prowadzone przez CenterMed Poznań

 

Honorowy Patronat Sportowy nad wydarzeniem sprawuje Bartłomiej Pawełczak –  srebrny medalista olimpijski w konkurencji czwórek bez sternika z Pekinu w roku 2008, wioślarz, wielokrotnie tytułowany w międzynarodowych zawodach  m.in. Puchar Świata, Mistrzostwa Świata. Obecnie trener LOTTO Bydgostia Bydgoszcz oraz triathlonista. Promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

18 maja, Jezioro Malta Poznań, godzina 10.00

Więcej informacji

Źródło: CIS