PrintW księgarniach jest już dostępne nowe wydanie „Motyla” – chyba najlepszej książki na temat choroby Alzheimera, bardzo cenionej przez opiekunów i i bliskich chorych.

Co prawdopodobnie czuje chory? Czego się obawia i czego oczekuje od otoczenia? W tej książce znaleźć można odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Po jej przeczytaniu alzheimer nie przestaje być okrutną zagadką, ale na pewno łatwiej jest spojrzeć na objawy choroby z większym dystansem, znaleźć nowe źródło energii do dalszej walki. Gorąco polecamy!

Neurony w głowie Alice zaczęły obumierać,
lecz cały proces odbywał się zbyt cicho, by mogła go usłyszeć.
Jej ciało nie było w stanie jej ostrzec, że umiera.


Print

Alice Howland zaczyna tracić pamięć. Lekarze kładą to na karb zmęczenia i stresu. Ale mylą się. Alice jest profesorem Harvardu, uprawia Jogging i korzysta z życia, jest spełnioną kobietą.
Diagnoza, alzheimer o wczesnym początku, jest dla niej wyrokiem. Kobieta musi pogodzić się z tym, że niebawem straci swoją tożsamość. Zapomni kim jest, co kocha, a czego nienawidzi.
Przestanie poznawać swoje dzieci.
Próbuje się przed tym bronić  tworząc w swoim komputerze, niczym dodatkowy dysk pamięci, specjalny folder o nazwie: MOTYL…
MOTYL to powieść o której nie da się zapomnieć. Powieść o sednie człowieczeństwa i o heroicznej walce o zachowanie godności w obliczu nieuleczalnej choroby.

„Przyglądając się motylom latającym w ciepłym słońcu pośród stokrotek w ich ogrodzie, matka powiedziała jej: Widzisz, mają krótkie, ale cudowne życie. Alice lubiła wracać do tego pamięcią”.

 

Książka dostępna jest w naszej biblioteczce.

Strona internetowa wydawcy, na której można zapoznać się z fragmentem książki i recenzjami.