Konferencja Rzecznik Praw ObywatelskichZapraszamy na konferencję „Alzheimer w rodzinie – jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom„, która odbędzie się 27 września 2018 r. (czwartek) w godzinach 10.00–14.00 w Biurze RPO w Warszawie przy ulicy Długiej 23/25. Organizatorami są Rzecznik Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska przy współpracy Związku Powiatów Polskich.

W roku ubiegłym tematem konferencji były potrzeby osób chorujących i ich opiekunów oraz dobre praktyki wspierania rodzin. (link do relacji z konferencji 2017 r.: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-Alzheimer).

W tym roku będzie mowa o potrzebie prowadzenia badań przesiewowych oraz o zasadach komunikowania się z osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi.

Link do transmisji

Konferencja będzie transmitowana on-line, w związku z czym osoby, które nie mogą przyjechać do Biura RPO, zapraszamy do śledzenia wydarzenia na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-Alzheimer-w-rodzinie) lub dołączenia do jednego z 14 spotkań lokalnych, które odbędą się w: Starostwie Powiatowym w Białobrzegach; Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1; Domu Pomocy Społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie; Muzeum Historycznym Miasta Krakowa; Starostwie Powiatowym w Krapkowicach; Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, ul. Struga 1; Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach „Dom na Stawami”; Starostwie Powiatowym w Sokółce; Galerii Miejskiej w Strzyżowie; Centrum Trójki w Suwałkach; Ośrodku Kultury w Swarzędzu; na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tychach, ul. Ciasna 3; Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, ul. P. Skargi 14a oraz w Bibliotece „Pod Skrzydłami” (Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 75) przy ul. Grójeckiej 109 w Warszawie.

W trakcie konferencji będzie możliwość drogą mailową przesyłania pytań do ekspertów i komentarzy.

Zgłoszenia uczestnictwa (do 25.09.2018 r.) lub pytania i uwagi związane z konferencją prosimy kierować pod adres: alzheimer@brpo.gov.pl

> Program konferencji 2018