Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz ósmy zaprasza seniorki i seniorów do udziału w trwającym półtora miesiąca cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”. Wraz z partnerami – instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi – przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Poznania.

Inauguracja imprezy odbyła się w sobotę 29 września o godz. 12.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Prezydent Miasta Poznania tradycyjnie przekazał seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. W programie inauguracji znalazł się również Koncert Trzech Tenorów, pokaz tańca oraz potańcówka z DJ-em Aciu.

W programie tegorocznych „Senioralnych” jest aż 150 wydarzeń

Wśród nich wycieczki do miejsc znanych i mniej oczywistych. Będzie można m.in. zwiedzić elektrociepłownię Garbary oraz INEA Stadion. Odbędą się tematyczne oprowadzania po Starym i Nowym Zoo oraz Ogrodzie Botanicznym UAM. Nadarzy się też okazja do wysłuchania inspirujących wykładów i wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach, m.in.: z języków obcych, hortiterapii, psychologicznych czy z obsługi smartfonów.

Nasze działania  (UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!)

Środa 10.10.18 godz. 12.00-17.00 „Drzwi Otwarte”
Zapoznanie się z działalnością stowarzyszenia: punkt informacyjno-edukacyjny, profilaktyka, diagnostyka, pomoc dla chorych i opiekunów.
Poznań, ul. Iłłakowiczówny 6/2A (schody na 1/2 piętra)
Informacje i zapisy: tel. 61 224 50 85 w godzinach 12.00-17.00 (poniedziałek, środa, piątek)
Wstęp wolny.

Czwartek 11.10.18 godz. 12.30-14.00 Warsztaty stymulujące pracę mózgu
Trening pamięci, koncentracji, orientacji i spostrzegawczości
(gry edukacyjne i ćwiczenia).
Poznań, ul. Św. Rocha 10 (salka na terenie parafii)
Informacje i zapisy: tel. 61 224 50 85 w godzinach 12.00-17.00 (poniedziałek, środa, piątek)
Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Czwartek 18.10.18 godz. 15.30-18.30 Badania pamięci
Badanie przeprowadza neuropsycholog (rozmowa, test).
Jest to sprawdzenie, czy kłopoty z pamięcią są adekwatne w stosunku do wieku.
Poznań, ul. Iłłakowiczówny 6/2A (schody na 1/2 piętra)
Informacje i zapisy: tel. 61 224 50 85 w godzinach 12.00-17.00 (poniedziałek, środa, piątek)
Badania są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Czwartek 25.10.17 godz. 12.30-14.00 Warsztaty stymulujące pracę mózgu
Trening pamięci, koncentracji, orientacji i spostrzegawczości
(gry edukacyjne i ćwiczenia).
Poznań, ul. Św. Rocha 10 (salka na terenie parafii)
Informacje i zapisy: tel. 61 224 50 85 w godzinach 12.00-17.00 (poniedziałek, środa, piątek) Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

W programie są również wydarzenia muzyczne

Koncert pieśni patriotycznych oraz Śpiewanki Senioralne. Seniorzy znajdą też wiele propozycji w zakresie poradnictwa – to spotkania z ekspertami ZUS, przedstawicielami NFZ oraz poznańskimi policjantami.

Tradycyjnie w programie znalazło się mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie czasu

Między innymi aqua gimnastyka, nordic walking, zajęcia z elementami tai chi, zumba oraz Dzień Seniora w Termach Maltańskich. W trakcie „Senioralnych” będzie można też skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, słuchu, pamięci i krwi. Seniorzy będą mogli liczyć również na bilety w promocyjnej cenie na spektakle w Teatrze Nowym oraz na pływalnię „Chwiałka”.

W tym roku „Senioralni” potrwają dłużej niż zwykle, bo aż do 11 listopada. Wstęp na większość wydarzeń w ramach imprezy jest wolny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy.

> Szczegóły

W formie papierowej program dostępny jest Centrum Inicjatyw Senioralnych, Centrum Informacji Miejskiej oraz Centrum Kultury „Zamek”.

Integralną częścią wydarzenia będą targi VIVA SENIORZY!, które odbędą się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będziemy brali udział w tym wydarzeniu! Sprawdź szczegóły

Źródło: Centrumis