Senioralni logoCentrum Inicjatyw Senioralnych już po raz szósty zaprasza mieszkańców i mieszkanki Poznania do wspólnego zainaugurowania, trwającej cały październik, imprezy Senioralni.Poznań.

 

 

W tym roku dzień inauguracji to jednocześnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – spotykamy się 1 października w samo południe!

 

Nowością będzie miejsce inauguracji – dziedziniec Urzędu Miasta Poznania – pięknie zagospodarowane, zielone miejsce na mapie naszego miasta. Organizatorzy zapewnią miejsca siedzące, a znajdująca się w krużgankach Cafe Misja – jedno z Miejsc Przyjaznych Seniorom i Partner inauguracji zaprosi seniorów do skorzystania z wybranej oferty z menu w promocyjnej cenie.

O godzinie 12.00, jak co roku, prezydent Miasta Poznania wręczy seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Jak co roku również, prezydent wręczy certyfikaty wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom.

Po oficjalnej części inauguracji zaprosimy mieszkańców do udziału w tradycyjnym koncercie operetkowym, który przygotuje uwielbiany przez seniorów tenor – Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi dla Państwa gwiazda – Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń Senioralnych. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków. Miło nam będzie zaprosić Państwa do udziału w warsztatach w naszej nowej siedzibie – na ulicy Mielżyńskiego 24.

Sponsorem szóstej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.

Partnerami wydarzenia są poznańskie uniwersytety trzeciego wieku: Akademia Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny III Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Każdego Wieku i Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnies”.

Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, objął wydarzenie honorowym patronatem.

Nasze wydarzenia w ramach Senioralnych 2016:

  • 04.10, godz. 12.00–19.00: drzwi otwarte w biurze stowarzyszenia
  • 13.10, godz. 17.00: warsztaty stymulujące pracę mózgu
  • 01.10 (godz. 9.00–13.00) i 20.10 (godz. 11.00–18.00): badania pamięci przeprowadzane przez neuropsychologa, indywidualne, w biurze stowarzyszenia

Szczegóły i zapisy (od 1.10): Anna Tasiemska, tel. 501 427 710

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz