VIVA Seniorzy_logo z nazwa i rozszerzeniemSerdecznie zapraszamy do udziału w imprezie targowej, znanej Państwu dotąd pod nazwą „Aktywni 50+”. VII i kolejne edycje naszego wiosennego spotkania odbywać się będą odtąd pod nazwą „VIVA SENIORZY! Aktywność, zdrowie, profilaktyka”.

 

 

 

Uwaga!W związku z targami, 22 kwietnia biuro stowarzyszenia będzie nieczynne.

Wystawa

Targi ponownie odbędą się w przestronnym, dwupiętrowym pawilonie nr 15 (wejście od ul. Głogowskiej – przez Hall Wschodni oraz Wejście Południowe – bliżej pawilonu 15, naprzeciwko Dworca Zachodniego). Na parterze zwiedzający obejrzeć będą mogli wystawę licznych organizacji pozarządowych, instytucji i firm, które zaprezentują swoją ofertę i usługi przygotowane z myślą o najstarszych poznaniakach i wielkopolanach. Znajdą się wśród nich zarówno organizatorzy codziennych aktywności, znanych seniorom choćby z Tytki Seniora, czy środowej rubryki w dodatku „60+”: Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria, Brama Poznania, Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS, czy też Komenda Wojewódzka Policji, jak i wielu innych wystawców, którzy opowiedzą o ofercie wydarzeń, wycieczek, spotkań hobbystycznych i rozmaitych warsztatów. Osoby zainteresowane ofertą sanatoriów, biur podróży, czy też szukające dla swych bliskich usług opiekuńczych – również znajdą odpowiednie informacje.

Warsztaty

Niecierpliwi będą mogli zyskać nowe umiejętności podczas warsztatów organizowanych już podczas targów. W programie imprezy znalazły się m.in. warsztat języka angielskiego, ćwiczenie uważności, ćwiczenia oddechowe przy muzyce, czy spotkanie dla miłośników ogrodów.  Osoby czujące się dobrze w rękodziele będą mogły skorzystać z różnorodnych propozycji: od quillingu ze Stowarzyszeniem CREO i projektowaniu zakładek do książek ze stowarzyszeniem mali bracia Ubogich po coroczną akcję wspólnego malowania motyli, wspierających działania Hospicjum Palium. Zapisy na pierwszy warsztat każdego dnia uruchomione zostaną 18 kwietnia pod numerem telefonu: 61 847 21 11. Na pozostałe warsztaty można będzie zapisać się przed salą warsztatową na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Sport i rekreacja

Na osoby szukające motywacji do wprowadzenie do swojego życia ruchu i aktywności fizycznej, czekać będzie przestrzeń sportowo-rekreacyjna zorganizowana na pierwszym piętrze ekspozycji. W ofercie pojawi się m. in. nordic walking, tańce, ćwiczenia z szarfami i piłkami, tai chi, ćwiczenia koordynacji psychoruchowej po urazach, czy też warsztat rehabilitacji kardiologicznej. A to tylko niektóre z propozycji, którym towarzyszyć też będą stoiska organizatorów wydarzeń, zawsze chętnych do rozmowy z zainteresowanymi ofertą seniorami.

Kultura

Jak co roku nie zabraknie również bogatego programu kulturalnego. W piątek w Sali Ziemi (na drugim piętrze) wystąpią: Dixie Company (tuż po uroczystym otwarciu), koncert w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, Andrzej i Maja Sikorowscy, natomiast w sobotę wystąpią: Tadeusz Drozda, Tercet Egzotyczny, a na zakończenie imprezy organizatorzy zaproszą Państwa do udziału w dancingu łączącym pokolenia, który poprowadzi prawnuk Mieczysława Fogga – Michał Fogg. Program kulturalny przygotował Teatr Muzyczny w Poznaniu, Partner wydarzenia.

Warsztat dla wystawców

Dla reprezentantów wystawców społecznych przygotowano w tym roku gratkę – bezpłatny warsztat pt. „Opowiadanie historii jako podstawowa umiejętność skutecznego marketingowca.”, który poprowadzi Linda Matus – naczelna i wydawca „Gazety Senior” i jej lokalnych wydań oraz portalu GazetaSenior.pl. Zgłoszenia dokonać można w miejscu wskazanym w formularzu zgłoszeniowym.

Bilety

Bilety w cenie 10 (jeden dzień) i 14 zł (dwa dni) do nabycia w przedsprzedaży na stronach www.tixer.pl i www.groupon.pl, w sieciach Empik i Saturn lub bezpośrednio, w dniu imprezy w kasach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorzy

Organizatorami imprezy są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Miasto Poznań – Centrum Inicjatyw Senioralnych i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Program kulturalny przygotował Teatr Muzyczny w Poznaniu.

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH TARGOM VIVA SENIORZY

Źródło: Organizator

Zapraszamy na stoisko naszego stowarzyszenia!