21 września obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegoroczne hasło World Alzheimer Day brzmi: „Pamiętaj o mnie”. Jednak w tym roku alzheimerowi poświęcony będzie aż cały miesiąc. Organizatorzy Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera (World Alzheimer’s Month) pragną zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat tej choroby i wezwać do działania – wszyscy musimy zastanowić się nad wpływem demencji, która dotyka na świecie coraz większą liczbę osób.

Szacuje się, że w Polsce z otępieniem żyje ponad 500 tysięcy osób,
w tym ponad 300 tysięcy z chorobą Alzheimera,
często bez rozpoznania choroby, często bez wiedzy najbliższej rodziny,
bez wsparcia lekarzy i najbliższego otoczenia.
Choroba nie powinna być wyrokiem.
Można z nią żyć, pod warunkiem, że inni rozumieją, na czym polega
i jak mogliby pomóc radzić sobie z problemami,
które stwarza dla chorego i jego bliskich.

Nasze stowarzyszenie i w tym roku dołącza do organizacji podejmujących we wrześniu dodatkowe działania na rzecz szerzenia informacji na temat choroby Alzheimera. Serdecznie zapraszamy do udziału wykładzie, który organizujemy 20 września!

 

Światowy Dzień Choroby Alzheimera 2016

Wykład neurologa

 

TEMAT: „Pokonać chorobę Alzheimera” – kiedy powstanie lek na alzheimera? Na czym obecnie polega „leczenie” tej choroby? W jaki sposób przebiega opracowywanie nowych leków? W trakcie spotkania odpowiemy na te i wiele innych pytań związanych z tak bardzo oczekiwanym odkryciem leku na chorobę Alzheimera. Na początku spotkania przedstawimy również najważniejsze informacje na temat choroby Alzheimera i krótko przybliżymy działalność Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera. Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się i skorzystania z materiałów opracowanych przez stowarzyszenie.

 

KIEDY: 20 września 2016 r., godz. 17.00

 

GDZIE: Kawiarenka Centrum Duszparterskiego im. św. Jana Pawła II przy ul. Św. Rocha 10 w Poznaniu (dojazd), budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

 

DLA KOGO: dla każdego, spotkane jest otwarte 🙂

 

KTO:

  • organizatorem spotkania jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera
  • wykład poprowadzi neurolog Jan Ilkowski – pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownik Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego w szpitalu w Nowym Tomyślu, współzałożyciel i konsultant w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera

 

Konkurs!

Drukowanie

Aż 3 uczestników wykładu nagrodzimy książką To, co nam zostaje Sally Hepworth (Wydaw. Filia, Poznań 2016), której premiera zaplanowana jest na 21 września. Szczegóły konkursu i regulamin dostępne będą  w trakcie spotkania. To, co nam zostaje to powieść o sednie człowieczeństwa, godności i mierzeniu się z nieuleczalną chorobą. Bohaterka książki – Anna Foster ma 36 lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Trafia do domu opieki Rosalind House, gdzie spotyka Luke’a, jedynego rezydenta w wieku… Zdaniem Emily Giffin, bestsellerowej autorki „New York Times” to „historia, od której nie oderwiecie się do końca”. Nasze stowarzyszenie jest patronem książki To, co nam zostaje.

logo

 

Zapraszamy do udziału!

 

W razie pytań prosimy o kontakt:

  • 61 22 45 085  (poniedziałki, środy i piątki, godz. 12.00–18.00)
  • kontakt@alzheimerwielkopolska.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz