Jak pomagamy

Udzielamy pomocy osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, ich opiekunom i bliskim z terenu Wielkopolski. Pomoc znajdują u nas również osoby zainteresowane chorobą Alzheimera np. studenci kierunków medycznych.

Centrum Informacji i Edukacji Alzheimerowskiej

W każdy poniedziałek, w godzinach 15:00-17:00, w siedzibie Stowarzyszenia. 

  • udzielamy wszelkich informacji na temat choroby Alzheimera,
  • przekazujemy materiały informacyjne i poradniki na temat choroby Alzheimera,
  • organizujemy bezpłatne badania pamięci dla wszystkich chętnych (po wcześniejszym umówieniu się),
  • przybliżamy działalność naszej organizacji.

Grupy wsparcia

Członkowie stowarzyszenia biorą udział w comiesięcznych grupach wsparcia – spotkaniach opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera (w każdą pierwszą środę miesiąca), w trakcie których udzielają sobie wzajemnych porad dotyczących głównie opieki nad chorym. Na spotkania często zaproszeni są specjaliści np. neuropsycholog.

Spotkania odbywają się spokojnej i intymnej atmosferze.

Badania pamięci

Zainteresowane osoby umawiamy na badania pamięci przeprowadzane przez neuropsychologa w naszym biurze, indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu się.

Usługi dostępne dla członków stowarzyszenia:

  • opiekuńcze – zapewniamy opiekę wykwalifikowanych opiekunek w domu chorego,
  • rehabilitacyjne – zapewniamy pomoc rehabilitanta w domu chorego (indywidualne zajęcia).

Konsultacje i porady dostępne dla członków stowarzyszenia:

  • prawne – udzielane przez doświadczonego prawnika, dotyczące m.in. ubezwłasnowolnienia chorego, ustanowienia opiekuna prawnego, spraw majątkowych,
  • lekarskie,
  • psychologiczne – udzielane przez doświadczonego neuropsychologa,
  • pielęgniarskie – zapewniamy konsultacje i wizyty pielęgniarki w domu chorego.

Wykłady, warsztaty

wykladOrganizujemy różnego typu wydarzenia, których celem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat choroby Alzheimera oraz udzielenie pomocy osobom, które już borykają się z tą chorobą.

Nasi wykładowcy i goście to m.in. neurolog, psycholog, geriatra, przedstawiciele instytucji i firm związanych z chorobą Azheimera i seniorami. Na każdym spotkaniu słuchacze mają możliwość zadawania pytań.

 

Piknik integracyjny i spotkanie noworoczne

Co roku, w lipcu, organizujemy piknik integracyjny, w którym biorą udział członkowie stowarzyszenia i nasi przyjaciele. To czas wspólnie spędzony na rozmowach, śpiewaniu i biesiadowaniu. Jeśli tylko pogoda pozwala, spotykamy się w przyjemnym i zacienionym miejscu na ogródkach działkowych. W razie deszczu, korzystamy z w pełni wyposażonej świetlicy.

Natomiast co roku, w styczniu, organizujemy spotkanie noworoczne połączone z kolędowaniem.

Zdjęcie z pikniku 2

Zdjęcie z pikniku 1

Biblioteka

BibliotekaZainteresowanym osobom przekazujemy ulotki i poradniki dotyczące choroby Alzheimera.

Członkowie stowarzyszenia mają możliwość wypożyczania książek dotyczących choroby  Alzheimera, otępienia, opieki nad chorym i osobami starszymi, starości i starzenia się.

 

 

 

Wydarzenia

Bierzemy udział w wydarzeniach skierowanych do seniorów i osób niepełnosprawnych. Nasze stoisko można znaleźć m.in. na Targach Aktywni 50+ i Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych.

 

IMG_6429

 

Stowarzyszenie działa dzięki składkom członkowskim,
dotacjom, darowiznom i pieniądzom uzyskanym z 1% podatku.

Uzyskane w ten sposób środki umożliwiają nam wzięcie udziału w konkursach dotacyjnych, w których zawsze wymagany jest określony wkład własny organizacji i dzięki którym możemy oferować ww. usługi i wsparcie.

 

Dotychczas zrealizowaliśmy ponad 30 zadań publicznych, zleconych nam w wyniku konkursów dotacyjnych. Więcej informacji na temat zrealizowanych i realizowanych projektów w dziale „Projekty i publikacje” .

Pobierz Statut