Serdecznie zapraszamy seniorów, a przede wszystkim opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera, do udziału w wykładach, warsztatach i badaniach pamięci.

 banner-badania

Na chorobę Alzheimera cierpi w Polsce ponad 250 tys. osób. Prawie tyle samo zmaga się z nią jako opiekun chorego. Często „36 godzin na dobę”, nie mając żadnej pomocy, również będąc seniorem. Dlatego nasz projekt kierujemy nie tylko do osób starszych, ale przede wszystkim seniorów – opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Wszyscy Wielkopolanie powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych badań pamięci i wziąć udział w wykładach przeprowadzonych przez m.in. geriatrę i neurologa. Spotkania są otwarte, każdy senior może na nie przyjść! Na badania pamięci wystarczy się zapisać, potrwają do końca roku. Pozostałe wydarzenia to zbiór wiedzy i wytchnienia dla opiekunów: spotkania z neuropsychologiem, warsztaty z psychoterapeutą, wspólne wyjście do teatru…

Zapraszamy!

 

Program wydarzeń

ulotka 1_72dpiulotka 2_72dpi

 

Program w formacie PDF

 

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013.

 

Ministerstwo pracy i polityki społecznej

 

Kontakt w sprawie programu wydarzeń i zapisów:

tel. 516 840 170 (po godz. 16.00)

 

Kontakt dla mediów:

Anna Fiszbach-Mania (koordynator projektu): tel. 516 840 170

Agata Białachowska (sekretarz, członek zarządu): tel. 503 707 538

 

Patronat:

Centrum Inicjatyw Senioralnych

 

Patronat medialny:

Telewizja „WTK”, portal „epoznan.pl”, miesięcznik „Żyjmy Dłużej”, radio „Emaus”

 

Współpraca:

Drukarnia Poli Druk Poznań