21 września obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegoroczne hasło World Alzheimer Day brzmi: „Pamiętaj o mnie”. Jednak w tym roku alzheimerowi poświęcony będzie aż cały miesiąc. Organizatorzy Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera (World Alzheimer’s Month) pragną zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat tej choroby i wezwać do działania – wszyscy musimy zastanowić się nad wpływem demencji, która dotyka na świecie coraz większą liczbę osób.
Nasze stowarzyszenie i w tym roku dołącza do organizacji podejmujących we wrześniu dodatkowe działania na rzecz szerzenia informacji na temat choroby Alzheimera. Serdecznie zapraszamy do udziału wykładzie, który organizujemy 20 września!
Wykład neurologa
TEMAT: „Pokonać chorobę Alzheimera” – kiedy powstanie lek na alzheimera? Na czym obecnie polega „leczenie” tej choroby? W jaki sposób przebiega opracowywanie nowych leków? W trakcie spotkania odpowiemy na te i wiele innych pytań związanych z tak bardzo oczekiwanym odkryciem leku na chorobę Alzheimera. Na początku spotkania przedstawimy również najważniejsze informacje na temat choroby Alzheimera i krótko przybliżymy działalność Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera. Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się i skorzystania z materiałów opracowanych przez stowarzyszenie.
KIEDY: 20 września 2016 r., godz. 17.00
GDZIE: Kawiarenka Centrum Duszparterskiego im. św. Jana Pawła II przy ul. Św. Rocha 10 w Poznaniu (dojazd), budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
DLA KOGO: dla każdego, spotkane jest otwarte 🙂
KTO:
- organizatorem spotkania jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera
- wykład poprowadzi neurolog Jan Ilkowski – pracownik Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownik Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego w szpitalu w Nowym Tomyślu, współzałożyciel i konsultant w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera
Konkurs!
Aż 3 uczestników wykładu nagrodzimy książką To, co nam zostaje Sally Hepworth (Wydaw. Filia, Poznań 2016), której premiera zaplanowana jest na 21 września. Szczegóły konkursu i regulamin dostępne będą w trakcie spotkania. To, co nam zostaje to powieść o sednie człowieczeństwa, godności i mierzeniu się z nieuleczalną chorobą. Bohaterka książki – Anna Foster ma 36 lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Trafia do domu opieki Rosalind House, gdzie spotyka Luke’a, jedynego rezydenta w wieku… Zdaniem Emily Giffin, bestsellerowej autorki „New York Times” to „historia, od której nie oderwiecie się do końca”. Nasze stowarzyszenie jest patronem książki To, co nam zostaje.
Zapraszamy do udziału!
W razie pytań prosimy o kontakt:
- 61 22 45 085 (poniedziałki, środy i piątki, godz. 12.00–18.00)
- kontakt@alzheimerwielkopolska.pl